ВІДПОВІДАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ

,6
млрд кВт·год
електроенергії вироблено АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом»
,1
%
частка НАЕК «Енергоатом» у загальному виробництві електроенергії в Україні

млн грн
податків сплачено до бюджетів усіх рівнів

МВт
встановлена потужність 15 енергоблоків АЕС
ВІДПОВІДАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ

ВСТУПНЕ СЛОВО

У 2018 році НАЕК «Енергоатом» продемонструвала стабільні операційні результати та підтвердила статус найбільшого виробника електроенергії в Україні. Компанія згенерувала 53,1 % вітчизняної електроенергії, забезпечивши споживачів чистою та доступною енергією. Утримувати провідні позиції нам допомагає чітке та безумовне дотримання норм та правил ядерної та радіаційної безпеки, стандартів якості та управління.

Як гідну оцінку нашої діяльності ми сприйняли одержання Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року. Йдеться про роботу «Розробка і впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій». Надійність тепломеханічного обладнання машинного залу АЕС є найважливішою складовою безпечної та ефективної експлуатації енергоблоків. Конденсатори нового покоління на замовлення НАЕК «Енергоатом» розробили фахівці харківського АТ «Турбоатом». Вони стануть у нагоді як для модернізації діючих АЕС, так і для будівництва нових атомних енергоблоків.

Наша Комплексна програма підвищення ефективності та надійності експлуатації енергоблоків АЕС на 2017-2020 роки консолідувала заходи програм попередніх років, що були спрямовані на підвищення ефективності та надійності експлуатації, але не були виконані через системне недофінансування. Саме тому реалізація кожного із заходів Програми є великим досягненням персоналу АЕС. Високий професіоналізм та вмотивованість колективу допомогли нам, всупереч фінансовим викликам, забезпечити відповідальне управління Компанією та гарантувати безпечне та надійне виробництво електроенергії для українського суспільства.

Ми успішно працюємо над підвищенням ефективності та номінальної потужності вітчизняних енергоблоків, що передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року. Так, у рамках реалізації цієї стратегії на енергоблоці № 1 Южно-Української АЕС підвищено теплову потужність до 101,5 % Nном.

2019 рік – це рік старту нової моделі енергоринку, яка імплементує норми європейського законодавства. Саме тому у 2018 році в рамках підготовки до роботи в новій моделі ринку було створено відокремлений підрозділ «Енергоатом-Трейдинг», діяльність якого буде зосереджена на реалізації електроенергії, виробленої атомними станціями з метою отримання прибутку.

НЕФІНАНСОВИЙ ЗВІТ 2018

У 2018 році тривали будівельні роботи на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива – першого за часи незалежності України ядерного об’єкта, який будується з нуля. З метою якісної організації управління проектом ми вчасно здійснили реорганізацію ВП «Атомпроектінжиніринг» з урахуванням необхідності синхронізації будівельних робіт, розробки й постачання спеціального та загальнопромислового обладнання для ЦСВЯП, а також АЕС, з яких надходитиме відпрацьоване ядерне паливо.

Ми впевнено дивимося у майбутнє, тому в 2018 році підписали знаковий Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів з Holtec International. Це наш шанс стати провідним світовим експортером реакторних установок нового покоління.

Ми продовжуємо розвивати Компанію відповідно до затвердженої стратегії. Нашими незмінними та пріоритетними принципами залишаться безпечне та надійне виробництво електроенергії, відкритість та прозорість, стратегічне планування та розвиток атомної енергетики в Україні із використанням надсучасних технологій та інноваційних рішень.

Олександр Шавлаков,

Перший віце-президент – технічний директор
ДП «НАЕК «Енергоатом»

02
ВІДПОВІДАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ
ГЕНЕРУЄМО ЕНЕРГІЮ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ