КУЛЬТУРА
БЕЗПЕКИ

Понад
млрд грн
склали витрати на заходи та засоби з охорони праці
На
%
виконано цільове завдання з реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки на АЕС України
0
випадків
профзахворювань, аварій, а також групових і смертельних нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом

постфукусімський
захід

виконано ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2018 році
КУЛЬТУРА БЕЗПЕКИ

ВСТУПНЕ СЛОВО

Технологічна дисципліна та культура безпеки мають особливе значення в умовах збільшення навантаження на енергоблоки атомних електростанцій. Людські ресурси, стиль та методи управління, соціально-психологічний клімат у виробничих колективах – усе це перебуває в центрі уваги керівництва АЕС.

Протягом 2018 року Енергоатом та відокремлені підрозділи Компанії, усвідомлюючи важливість безпеки при експлуатації АЕС, постійно здійснювали діяльність з формування, підтримки та підвищення рівня культури безпеки, враховуючи рекомендації МАГАТЕ.

Пріоритет безпечної експлуатації АЕС та надійного виробництва електричної і теплової енергії підкріплювався реалізацією низки програм, зокрема Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки АЕС України та Комплексної програми підвищення ефективності та надійності експлуатації енергоблоків АЕС на період 2017-2020 років.

Агресія Російської Федерації на Сході України й надалі вимагає вжиття додаткових заходів із посилення системи фізичного захисту атомних електростанцій від скоєння диверсійних й терористичних актів щодо ядерних установок та ядерних матеріалів. Упродовж року Компанія продовжувала докладати максимум зусиль для проведення антитерористичних навчань, у тому числі й у партнерстві з Агентством зменшення загроз Міноборони США. Додатково були перевірені всі заходи, спрямовані на посилення фіззахисту об’єктів АЕС під час запровадження з 26 листопада 2018 року воєнного стану.

Енергоатом продовжував працювати над розвитком системи інтегрованого управління, над забезпеченням радіаційної безпеки персоналу і обмеженням шкідливого впливу АЕС на довкілля і населення. У 2018 році на діючих АЕС України не сталося жодної аварії чи інциденту за міжнародною шкалою INES, а рівні викидів та скидів радіоактивних речовин не перевищили десятої частини відсотка від допустимих.

НЕФІНАНСОВИЙ ЗВІТ 2018

Відданість персоналу Компанії принципам дотримання безпеки під час експлуатації АЕС протягом року підтверджувалася рядом партнерських перевірок ВАО АЕС, а також вперше – місією МАГАТЕ PROSPER з перевірки ефективності програми обліку досвіду експлуатації та організації процесу самооцінки.

Гарантування безпечних та нешкідливих умов праці незмінно залишалося одним із пріоритетів роботи Компанії. У 2018 році в ДП «НАЕК «Енергоатом» не зареєстровано профзахворювань, аварій, а також групових і смертельних нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом. Наша мета – підтримувати та вдосконалювати наявний рівень культури безпеки в Компанії та докладати спільних зусиль до безпечного виробництва чистої та надійної електроенергії для України.

Валерій Кравець,

Виконавчий директор з виробництва ДП «НАЕК «Енергоатом»

05
КУЛЬТУРА БЕЗПЕКИ
ГЕНЕРУЄМО ЕНЕРГІЮ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ