ЧИСТЕ
ДОВКІЛЛЯ

,027
млрд грн
екологічного податку сплачено НАЕК «Енергоатом» у 2018 році
,3
млн грн
склали витрати за Програмою природоохоронної діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2018 році

млн грн
інвестовано в обладнання для модернізації еколого-хімічних лабораторій АЕС
доТОП-
«зелених» компаній світу увійшла НАЕК «Енергоатом» у 2018 році
ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ

ВСТУПНЕ СЛОВО

Стійкість та розвиток економіки України значною мірою залежать від стабільної роботи ядерного сектору вітчизняної енергетики.

Найважливішим аргументом на захист атомної енергетики у світі та в Україні є необхідність протидії глобальним змінам клімату, які пов’язані з парниковим ефектом – наслідком роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу. Атомна енергетика – джерело чистої низьковуглецевої енергії. Великою честю для Компанії у 2018 році стало відзначення кліматичного внеску НАЕК «Енергоатом», яка увійшла до п’ятірки найбільш «зелених» енергогенеруючих компаній світу.

Головним завданням ДП «НАЕК «Енергоатом» є безпечне виробництво екологічно чистої електроенергії на атомних станціях, постійне підвищення рівня ядерної, радіаційної та екологічної безпеки експлуатації енергоблоків АЕС України. Завдяки багаторічній реалізації програм з підвищення безпеки показники експлуатації енергоблоків українських АЕС наразі відповідають світовому рівню.

Екологічна безпека, охорона довкілля, здоров’я персоналу та населення, раціональне використання природних ресурсів – пріоритетні завдання ДП «НАЕК «Енергоатом», що відображені у Заяві про екологічну політику Компанії та послідовно реалізовуються. 2018 рік для Енергоатома став знаковим у контексті впровадження вимог нового екологічного законодавства – Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Ми ініціювали та успішно провели транскордонні експертні консультації щодо результатів оцінки впливу на навколишнє середовище майданчиків ВП ЗАЕС та ВП ЮУАЕС, а також продовжили процедуру оцінки впливу на довкілля для проекту будівництва енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС.

Екологічна політика не може повноцінно реалізовуватися без проведення якісного моніторингу впливу об’єктів Компанії на довкілля. Підтвердженням намірів НАЕК «Енергоатом» будувати свою природоохоронну діяльність, базуючись на надійних показниках стану навколишнього середовища, стали інвестиції в лабораторне обладнання АЕС.

НЕФІНАНСОВИЙ ЗВІТ 2018

Так, у 2018 році розпочата модернізація еколого-хімічних лабораторій атомних електростанцій – придбано перші партії обладнання на суму більше 6 млн грн. Упродовж 2019 року Компанія продовжуватиме реалізовувати екологічну політику НАЕК «Енергоатом», докладаючи максимум зусиль до підвищення енергетичної ефективності, раціонального використання природних ресурсів та зменшення негативного впливу від діяльності об’єктів Енергоатома на довкілля. Ми плануємо системно запровадити в Компанії принципи «Зеленого офісу», щоб питання охорони навколишнього середовища завжди залишалися в пріоритетах для наших співробітників на їхніх робочих місцях та у повсякденному житті.

Наталя Шумкова,

Виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки

06
ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ
ГЕНЕРУЄМО ЕНЕРГІЮ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ